Будьте з нами:

Ходьба пішки. Користь і вплив на організм

У сучасному ритмі життя важко знайти вільний час для активних тренувань. Прогулянки пішки – спосіб залучитися до здорового способу життя, отримати користь для організму, не витрачаючи час на поїздки до тренажерного залу. Ця альтернатива доступна кожному, у будь-якому місті і у будь-яку пору року.

Під час ходьби працюють різні групи м’язів, завдяки чому підтримується тонус усього тіла. Прогулюючись пішки, ви задіюєте біомеханічні і нейрофізіологічні процеси, а не тільки м’язи, тому позитивний ефект від них – комплексний: здоров’я, хороше самовідчуття і схуднення. Також активізується кровотік, інтенсивно збагачуються киснем внутрішні органи, прискорюються обмінні процеси в організмі.

Користь для усіх систем організму

Ходьба – відмінний засіб профілактики захворювань, яке допомагає впоратися з різними станами: пониженим імунітетом, відсутністю настрою і млявістю, відчуттям слабкості, знесиленням.

Користь піших прогулянок проявляється в:

  • нормалізації дихання : зникає задишка при незначних навантаженнях;
  • спалюванні жирових відкладень, природному схудненні без вимотуючих тренувань;
  • зниженні ризику виникнення цукрового діабету;
  • поліпшенні травлення, виведенні шлаків з організму;
  • благотворному впливі на суглоби і хребет;
  • уповільненні процесів старіння;
  • зміцненні м’язової маси;
  • підвищенні імунітету, захисних властивостей організму;
  • налагодженні серцебиття, зміцненні кровоносних судин;
  • появі стійкості до стресів, нормалізації сну.

Регулярно прогулюючись, ви зможете зробити позитивний вплив на здоров’я у будь-якому віці. Хребет – опора усього тіла, від якої залежить якість життя. Правильні і регулярні прогулянки пішки допоможуть наситити тканини хребта киснем, зміцнити міжхребцеві диски. Мозок отримує більше живлення, покращується кровообіг, активізуються ослабілі нейронні зв’язки і стимулюється їх робота. Сердечний м’яз і посудини тренуються, тому ризик розвитку інфаркту і інсульту знижуються удвічі, зменшується небезпека появи варикозного розширення вен.

Нормалізація травлення особливо важлива для людей, працюючих “по годиннику”, – прогулянки пішки допоможуть поліпшити перистальтику кишечника і жовчовиділення. Обмінні процеси під впливом фізичних навантажень прискорюються: клітини стають восприимчивее до інсуліну, глюкоза не накопичується, а витрачається; як наслідок – відбувається схуднення, підтримується нормальна вага тіла. Тому гуляти пішки – хороший і простий спосіб привести себе у форму, поліпшити якість сну, завдяки чому підвищується стійкість до стресів і працездатність, нормалізується фізичний і психоемоційний стан. Ходьба – це фізичне навантаження, і у неї також є протипоказання.

  • простудних захворюваннях;
  • хворобах нирок;
  • глаукомі;
  • гострих станах;
  • відновленні в постінфарктний і постинсультный періоди.

Правила ефективних піших прогулянок

Незважаючи на свою звичність і простоту, ходьба вимагає дотримання принципів :

  • поступовості: збільшувати дистанцію слід повільно;
  • помірності: не рекомендується навантажувати себе багатокілометровими дистанціями щодня;
  • регулярність: займатися слід кілька разів в тиждень, тоді ефект буде стійким.

Починаючи зайняття, перший час буде важко змусити себе здійснювати їх регулярно. Період опору пройде, і тоді процес приноситиме задоволення, сформується звичка до регулярного руху і фізичної активності.

Техніка оздоровчої ходьби вимагає правильного положення тіла. Ноги треба ставити з п’яти на шкарпетку. Тулуб має бути випрямленим, плечі – розслабленими, голова – рівною, низ живота – максимально підтягнутий. Руки мають бути зігнуті в ліктях. Дуже важливий чинник правильної техніки – дихання: вдихати слід носом, а видихати ротом; дихання треба погоджувати з темпом руху, дихати ритмічно, але уникати задишки при збільшенні навантаження.

Мінімальна тривалість прогулянки – 30 хвилин. Проте початківцям слід орієнтуватися на свої відчуття і прислухатися до тіла: процес не повинен викликати задишки, больових відчуттів. Якщо вони є – треба припинити зайняття, понизити вибраний темп навантаження і дистанцію.

Початківцям рекомендується прогулюватися з низькою інтенсивністю: не більше 4 км/год. При цьому пульс має бути в межах 80 ударів в хвилину: так процес буде не стомливим і приємним. Після того, як м’язи звикнуть до регулярного навантаження(через декілька тижнів), можна буде перейти до оздоровчої ходьби пішки: збільшити швидкість кроку 7 км/год, пульс – в діапазоні 65-80 уд/хв.

Взуття для зайняття має бути комфортним, переважно кросовки або кеды, але якщо немає такої можливості – зручні черевики або туфлі. Комфортне взуття дозволяє уникнути втоми і травмування ніг. Жорстке взуття або взуття на каблуці – небажана для великих дистанцій.

Погана погода – не привід відмовлятися від оздоровчих заходів: прогулянку на вулиці можна замінити ходьбою на одному місці. Вплив такий же, як і при переміщенні на великі відстані. Крок на місці треба розпочинати з 5-10 хвилин, поступово збільшуючи тривалість тренування. Швидкість має бути в межах 2-3 км/год. Ще одна альтернатива – під’їм по сходинках. Таке навантаження тренує організм більше, ніж ходіння по рівній поверхні. Збільшувати інтенсивність такого зайняття можна, ускладнивши ходьбу: переступаючи через сходинку або встаючи на кожну з них на шкарпеточки.

Щоб отримати максимальну користь для здоров’я, поєднуйте різні види фізичної активності і профілактичних заходів. Прогулянки, відмова від ліфта і громадського транспорту – хороша інвестиція в здоров’я. При цьому рекомендується поєднувати такі заходи з іншими елементами здорового способу життя: гартуванням, правильним збалансованим харчуванням, повноцінним сном і відпочинком – як фізичним, так і емоційним.

Якщо вас цікавить відновлення здоров’я без тривалого відриву від роботи, вимотуючих тренувань і медикаментозного втручання – запрошуємо відвідати наш оздоровчий комплекс. Професіонали клініки “Лад” організовують діагностику і лікування з індивідуальним підходом. Допомагаємо відновити природні сили вашого організму, поліпшити стан здоров’я, схуднути і підтримувати здоровий спосіб життя природно. За детальнішою інформацією дзвоните по вказаному номеру телефону. Приймаемо дзвінки з 9: 00 до 21: 00.

Comments are closed.

Вернуться в рубрику .
Задайте питання - вам дадуть відповідь!
Написати на сторінці: