Будьте з нами:

Користь гартування, види, технологія

Гартування включає комплекс дій, які допомагають зміцнити здоров’я. Завдяки гартуванню підвищується наша опірність негативним діям зовнішнього середовища. Це означає, що загартований організм легше буде переносити різкі перепади температур, жару, холод і вогкість; не загартований – не зможе підлаштуватися, і отримає переохолодження або перегрівання. Щоб отримати довготривалий ефект, треба загартовуватися мінімум декілька місяців.

Цінність гартування і протипоказання

Корисний ефект процедур полягає в:

  • зміцненні нервової і ендокринної систем;
  • підвищенні імунітету, опірності хворобам;
  • поліпшенні кровообігу, нормалізації артеріального тиску;
  • поліпшенні обміну речовин, позбавленні від зайвої ваги;
  • омолоджуванні клітин, поліпшенні стану шкіри, наданні їй пружності;
  • захисту від появи варикозного розширення вен;
  • підвищенні витривалості, працездатності;
  • поліпшенні терморегуляторних здібностей тіла.

Профілактика хвороб обливанням холодною водою – це універсальний метод захисту від різкої зміни погодних умов взимку і літом; від критичних перепадів температур, у тому числі води; від стресів, пов’язаних як з фізичними, так і з психологічними чинниками нашого життя.

Перед тим, як почати оздоровлення під впливом холоду, рекомендуємо проконсультуватися з лікарем. Профілактичні заходи мають ряд протипоказань. До них відносяться захворювання:

  • серцево-судинною, ендокринною, сечостатевою систем;
  • ЦНС, периферичної нервової системи;
  • органів зору, вух, органів дихання;
  • шлунково-кишкового тракту.

Також треба утриматися від перебування в холоді при запальних процесах – шкіри, органів, і за наявності післяопікових рубців шкіри. Дбайливе і уважне відношення до своїх особливостей допоможе уникнути негативних наслідків. Звернувшись до професіоналів нашої клініки, ви зможете пройти комплекс оздоровлюючих заходів. Наші фахівці навчать вас піклуватися про своє здоров’я з легкістю і щодня. Турбота про здоров’я – вклад у ваше майбутнє.

Види гартування

Залежно від типу дії на тіло процедури можна розділити на аеротерапію, геліотерапію і гартування водою.

Повітряні ванни (аеротерапія) у поєднанні з довгими прогулянками на свіжому повітрі допомагають стабілізувати психоемоційний стан, наситити організм киснем, підвищити імунітет. Свіже повітря доступне у будь-яку пору року, і щоб відчути переваги таких ванн, не треба купувати абонемент в спортзал, здійснювати тривалі виснажливі поїздки і шукати час у своєму щільному графіку. Холодні потоки повітря дратують нервові закінчення на шкірі, завдяки чому вона насичується киснем. Тренується шкірне “дихання” і система терморегуляції. Приймати такі ванни слід при температурі 18-20 градусів, починаючи з тривалості в 10-15 хвилин, поступово доводячи її до 1,5-2 годин.

Сонячні ванни (геліотерапія) чинять складну дію на здоров’я. Позитивний ефект проявляється в поліпшенні кровообігу, тонізації організму. Під впливом сонця прискорюються обмінні процеси, стимулюється діяльність нервовою і ендокринною систем. Такі заходи вимагають обережності: слід уникати сонячних опіків, перегрівання тіла, і особливо – сонячних ударів, оберігаючи голову. Загорати треба в уранішні години(з 9: 00 до 12: 00), і почастіше міняти положення тіла.

Гартування водою включає декілька видів: обтирання(підійде для дітей і новачків), обливання(найефективніший вид), душ(холодний або контрастний) і моржування(для загартований і підготовлених). Оскільки вода викликає роздратування шкірних рецепторів, тим самим роблячи вплив на організм – в першу чергу на органи кровообігу, такі процедури – найбільш швидкий гартуючий засіб. Ефект від нього настане значно швидше, ніж обтирання, проте в процесі загартування треба дотримуватися поступовості, переходити від більше щадних методів до інтенсивних. Обтирання – найлегша і щадна процедура, триває до 5 хвилин, для неї використовується губка або рушник, змочена у воді. Обливання проводиться від 1 хвилини, поступово збільшується до 2-3 хвилин. Температура на початку обливання має бути 37-38 °С. Душ може бути прохолодним або контрастним. Моржування можна проводити тільки після консультації з лікарем.

Як правильно загартовуватися

Гартування – це стрес, і щоб процес звикання до нього пройшов успішно і легко, треба дотримуватися нескладних правил:

  • збільшувати інтенсивність поступово. Якщо ви вирішили приймати душ – краще розпочати з води кімнатної температури, дати тілу звикнути, і поступово знижувати градус холоду. Різке холодне обливання викличе реакції у відповідь тіла, і може привести до проблем із здоров’ям. Тому навантаження треба збільшувати повільно;
  • проводити процедури регулярно. Краще загартовуватися часто і помалу, чим рідко і інтенсивно. Розписаний план тренувань дозволить чітко розуміти, який шлях вже пройдений, і коригувати його інтенсивність за обставинами. Ефект від оздоровчих заходів зникне через декілька тижнів, якщо припинити їх. Тому рекомендується займатися профілактичними заходами у будь-яку пору року;
  • враховувати свої індивідуальні особливості. Процедури відрізнятимуться для дітей, дорослих і літніх людей. Перед початком тренувань краще звернутися до лікаря: він підкаже ваші можливості і обмеження, дозволивши уникнути помилок і спростити отримання результату;
  • вносити різноманітність. Корисно поєднувати традиційне обливання холодною водою з іншими видами – сонячними і повітряними ваннами, контрастним душем. Ще корисніше – доповнити профілактику фізичними вправами, навіть мінімальним фізичним навантаженням. При цьому спортивне зайняття має бути приємним – це може бути ходьба, йога, біг, ігри;
  • контролювати себе. Треба регулярно оцінювати своє загальне самопочуття від зайняття, вимірювати пульс і кров’яний тиск, спостерігати за змінами свого апетиту. Усі ці показники покажуть, чи треба збільшити або зменшити навантаження, чи є позитивні зміни.

Гартування – одна із складових здорового способу життя. Це означає, що оздоровлення дасть максимальний ефект в комплексі: спортивне зайняття, відмова від шкідливих звичок, нормальний сон і відпочинок, збалансоване харчування.

Фахівці нашої клініки проводять комплексну діагностику організму, складають індивідуальний план лікування, допомагають відновити здоров’я без медикаментозного втручання. Ми проводимо ряд оздоровчих, профілактичних процедур, і допомагаємо зробити здоровий образ

Comments are closed.

Вернуться в рубрику .
Задайте питання - вам дадуть відповідь!
Написати на сторінці: