Будьте з нами:

Джерела дитячої алергії

Алергія – це реакція організму на зовнішній подразник. Такі реакції протікають у дітей більш гостро, ніж у дорослих, оскільки у дитини – не сформувався імунітет. Якщо вчасно не відстежити і не усунути джерело алергії, це може привести до ускладнень у вигляді:

  • хронічного бронхіту;
  • бронхіальної астми;
  • хронічного отиту;
  • екземи, псоріазу, атопічного дерматиту;
  • порушення роботи імунної системи.

Ускладнення виникають при несвоєчасному виявленні хвороби, при неправильному лікуванні. Тому при появі будь-яких незвичайних реакцій організму – висипу, чхання потрібно звертатися за професійною медичною допомогою.

З метою профілактики слід приділяти особливу увагу чинникам ризику, причин захворювання і підтримувати в будинку необхідний для здоров’я дітей мікроклімат.

Основні алергени

Щоб підтвердити причину виникнення захворювання, необхідно зробити шкірні проби і пройти тест на Детская аллергия - лечение в клинике ЛАДвизначення рівня IgE антитіл в крові. Основні джерела алергічних реакцій – це пил, домашні тварини, грибки, пилок, ліки, продукти харчування. З’являється не тільки свербіж на шкірі, але і інші симптоми – кашель, набряки частин тіла, і симптоматика залежить від алергену.

Кліщі домашнього пилу знаходяться в ковдрах, подушках, килимах і м’яких меблів. Щоб уникнути появи алергічних реакцій, рекомендується щодня провітрювати приміщення, прати постільну білизну 1-2 рази в тиждень і підтримувати в будинку вологість не більше 40%.

Домашні тварини, які викликають алергію – кішки, собаки, хом’ячки, кролики. Алергеном при цьому виступає не шерсть, а продукти потових і сальних залоз, сеча, слина. Якщо спостерігається алергія на тварин (чхання, кашель), слід уникати хутряної і вовняного одягу, відмовитися від походів в цирк і зоопарк, регулярно чистити в будинку килими і меблі. При цьому прибрати з дому домашня тварина недостатньо – алергени зберігаються в приміщенні до декількох місяців, тому потрібна спеціальна очищення.

Грибки виникають в погано провітрюваних приміщеннях, ванною і будь-яких інших місцях з підвищеною вологістю (ліс, сад). Щоб уникнути появи алергічних реакцій, рекомендується використовувати в приміщеннях осушувачі повітря, обробляти кухню і ванну спецзасобами і не обклеювати приміщення шпалерами.

Детская аллергия - лечение в клинике ЛАДКвітковий пилок більше 50 видів рослин може виступати алергеном і викликати сезонні прояви – поліноз. Пилок потрапляє на слизові оболонки ротової та носової порожнин, в очі. Ознаки полінозу – кон’юнктивіт, риніт, ларингіт, дерматит. Якщо у дитини спостерігаються сезонні респіраторні захворювання, рекомендується пройти додаткове обстеження. Це допоможе вчасно виявити джерела алергічних реакцій, звести до мінімуму контакт з пилком.

Продукти харчування, які можуть виступати алергенами – рослинного і тваринного походження. Профілактичним заходом при таких станах виступатиме виключення цих продуктів з раціону.

Ліки також можуть виступати джерелом алергії. Головні ознаки її наявності – поява висипу на шкірі, свербіж, сльозотеча, набряки різних частин тіла, нежить, чхання. При появі таких симптомів необхідно негайно звернутися до лікаря і припинити прийом медикаментів, оскільки наслідки розвитку такої реакції організму – небезпечні, можуть проявлятися в анафілактичний шок, що представляє загрозу життю.

Джерелами дитячої алергії можуть виступати різні подразники – від комах, тварин і рослин до продуктів харчування і лікарських препаратів. Своєчасна і якісна діагностика і безпечні методи лікування дозволять уникнути ускладнень і зберегти імунітет.

Comments are closed.

Вернуться в рубрику .
Задайте питання - вам дадуть відповідь!
Написати на сторінці: