Будьте з нами:

Лікування гіпертонічної хвороби

Гіпертонічна хвороба (гіпертонія) – це порушення функціонування серцево-судинної системи, яке проявляється в підвищеному артеріальному тиску. Спектр причин виникнення гіпертонічної хвороби досить широкий, ця недуга може бути викликаний як генетичними змінами, спадковістю або захворюванням нирок, так і хронічним нервово-психічним напруженням або сильним стресом. Лікування гіпертонічної хвороби залежить від стадії розвитку захворювання.

Виділяють всього три стадії гіпертонії. Для першої «транзиторної» характерні короткочасне підвищення артеріального тиску при перевтомі і стресах. АТ нормалізується без лікування спеціальними препаратами після відпочинку, можливе застосування седатівов. Гіпертонія другій стадії має дві фази.

У першій артеріальний тиск коливається від незначного підвищення до високого. У другій фазі гіпертонічної хвороби АТ стабільно встановлюється на високих показниках. На цій стадії виражені такі симптоми як задишка, запаморочення, тахікардія, набряки, головні болі, прояви серцевої недостатності. На третій стадії гіпертонічної хвороби відбувається розвиток артериолосклероза, ураження нирок, судин мозку і серця. Лікування транзиторної стадії гіпертонічної хвороби найчастіше відбувається без застосування спеціальних препаратів і включає в себе такі методи. Розрядка нервово-психічного напруження і нормалізація роботи серцево-судинної системи засобами фізичних вправ.

Лікування гіпертонії буде ефективним, лише коли фізичні навантаження будуть прийнятні і комфортні для пацієнта, навантаження, які окрім підвищення тонусу і зміцнення організму будуть доставляти радість і психологічне задоволення. Наступним, але не маловажним фактором лікування є дотримання правильного режиму праці та відпочинку. Особам з гіпертонічною хворобою слід спати не менше 8-10 годин на добу, уникати нервових напружень і виснажливого ненормованого робочого дня. Для комплексного лікування гіпертонії необхідно дотримуватися дієти.

Найбільш ефективними в лікуванні показали себе безсоляні дієти і вживання в їжу натуральних продуктів з меншою кількістю жирів. Для лікування гіпертонічної хвороби другої стадії (і при загостреннях транзиторної стадії) рекомендується проводити регулярні обстеження у лікаря-кардіолога і проходити циклічні курси профілактичного лікування два рази на рік. При яскраво вираженою гіпертонічної хвороби другої і третьої стадії приписують медикаментозне лікування. При виборі препаратів для лікування враховують такі чинники: вік пацієнта, наявність захворювань серцево-судинної системи, наявність порушень в інших органах і системах. Найчастіше призначають кілька препаратів для комплексного лікування. Спостерігаючи реакції пацієнта на ліки, лікар може скоригувати методику лікування.

Ви будете здорові!
пройдіть в нашій клініці унікальний
5-ти денний курс інтенсивного лікування,

який включає в себе

  • медичне обстеження, аналізи, роботу лікарів
  • проживання, харчування, трав’яні чаї, кисневі коктейлі
  • щоденні масажі, сауна та інші процедури
  • багато, багато іншого
Телефонуйте: (044) 22-12-555

Comments are closed.

Вернуться в рубрику .
Задайте питання - вам дадуть відповідь!
Написати на сторінці: