Аквааеробіка – досить молодий вид спорту, який стає популярним. Особливо актуальні водні процедури в літню пору, коли задушливі тренажерні зали можна замінити на прохолодну і приємну воду, яка розслабить і підбадьорить.
Аквааеробікою називають ритмічні рухи у воді під керівництвом інструктора, під музику. У таких занять немає протипоказань – в басейні мінімальні ризики отримання травм, і навантаження розподіляється рівномірно: жодна м’язова група не перевантажується. Цей вид аеробіки допомагає розвинути м’язи, сформувати гарну поставу, зробити суглоби рухливими. Крім того, заняття аквааеробікою сприяють схудненню.
Заняття в воді з’явилися багато століть тому, але стали популярні зовсім недавно. Вважається, що заняття у воді з’явилися в Стародавньому Китаї. Їх метою було тренування сили, точності рухів. Використовувалися такі тренування в єдиноборствах. Популярною аеробіка у воді стала в минулому столітті в США, коли до неї стали вдаватися спортсмени.
Цей вид спорту – безпечний, корисний, ефективний і при цьому цікавий. Заняття проводяться в групах, це не просто пропливаніе по прямій лінії в басейні. Тренування проходить у воді під керівництвом інструктора, який демонструє вправи для повторення. Подібна тренування займає близько години і включає розминку, кардиоупражнения, силові навантаження, розтяжку. Заняття завершується повільними рухами рук і ніг. Витрата енергії в воді становить 500-700 ккал протягом заняття, тому такий вид активності дозволяє швидко і досить легко, а крім того, із задоволенням скинути зайву вагу. Такий же витрата кілокалорій на одиницю часу можливий тільки при швидкісному катанні на лижах.
Аквааеробіка знімає м’язову напругу, допомагає позбутися від стресу, зміцнити нервову систему. Шкіра стає м’якою і еластичною завдяки впливу потоків води. Аквааеробіка допомагає бути здоровим, рідше хворіти, знизити вагу, привести в тонус майже всі групи м’язів. Спортивні заняття у воді поєднують в собі м’які, щадні умови і дуже високу ефективність: результативність навантажень підвищується в воді в кілька разів, оскільки є опір, і при цьому тіло – легке. Тому для літніх людей, для тих у кого є травми, для вагітних аквааеробіка – прекрасна і приємна активність.
Вода робить наше тіло майже невагомим, багаторазово посилюючи ефект від навантаження. Завдяки її опору, ми витрачаємо велику кількість калорій.
Тому від занять у воді – величезна користь: для опорно-рухового апарату в цілому, серцевого м’яза. Відтік венозної крові поліпшується в воді, і тому кровоносна система функціонує в найкращому для неї режимі. Займаючись аквааеробікою, ми зміцнюємо своє серце, робимо його сильніше. Прискорюється наш обмін речовин, а шкіра стає еластичною і пружною, прояви целюліту поступово зникають – за умови регулярних навантажень. Оскільки тренуються м’язи, постава стає краще.
Заняття у воді хороші тим, що вони не залишають відчуттів перенапруги і втоми, як тренування в спортзалі: дія води знижує рівень молочної кислоти, яка і викликає неприємне відчуття. Крім того, вода підтримує тіло, роблячи його легким, завдяки чому аквааеробікою може займатися людина з будь-якою вагою, підготовкою, в будь-якому віці. Рухи будуть даватися легко, а вміння плавати не буде потрібно – заняття проводяться стоячи по груди у воді.
Узагальнюючи користь від аквааеробіки, можна сказати, що вона:
Показання до занять цим видом спорту – зайва вага, відновлення після травм, операцій. Для тренувань знадобиться купальний костюм, шапочка, окуляри, засоби гігієни. Заняття в басейні зажадають підготуватися і переконатися в тому, що ви здорові, у вас немає протипоказань до занять (астма, схильність до судом, алергічні захворювання, інфекційні або захворювання сечостатевої системи). Хлорована вода може викликати роздратування, якщо шкіра схильна до алергічних реакцій, тому перед відвідуванням басейну потрібно проконсультуватися з лікарем.
Ефект буде відчутний вже після перших тренувань у воді: з’явиться приплив бадьорості, покращиться настрій. При регулярних заняттях почнуть зміцнюватися м’язи. Якщо ви страждаєте безсонням, втратою концентрації, то заняття допоможуть повернути здоровий сон, поліпшити вашу працездатність і зняти стрес.
Тим, у кого варикозне розширення вен, регулярні заняття допоможуть розвантажити судини, поліпшити кровообіг. Людям, які прагнуть скинути вагу, тренування дозволять збільшити витрату енергії, тим самим швидше досягаючи результату. Разом з тим, навантаження на суглоби буде низькою, а ефективність – в кілька разів вище, ніж в тренажерному залі. Щоб отримати відчутний ефект, слід займатися від двох до чотирьох разів на тиждень протягом години. При таких тренуваннях рекомендується не їсти за 1,5 години до і після заняття.
Для вагітних аквааеробіка – відмінний спосіб підтримки рухової активності, який розслаблює, не несе ризиків травмувати спину або стегна. Заняття у воді допомагають зняти навантаження з хребта, виступають профілактикою стрий і розтяжок. Для дітей аквааеробіка – ідеальний вид фізичного навантаження: ризик травм мінімальний, і тому можна виплеснути всю енергію, зміцнити здоров’я, сформувати гарну поставу і тим самим уникнути проблем зі здоров’ям у дорослому віці. Літнім людям такі заняття допомагають розробити суглоби кінцівок, поліпшити свою фізичну форму. Вода надає масажує, і тому покращується кровообіг.
Аквааеробіка – вид спорту, який підходить абсолютно всім: дітям, підліткам, тим, хто переніс травми, літнім людям, вагітним жінкам. Користь занять у воді багато разів вище, ніж від тренувань у спортзалі, ризик отримання травм – мінімальний, ефект для бажаючих схуднути значно більше, ніж від інших видів спортивних навантажень. Аквааеробіку можна ефективно поєднувати з іншими видами спорту. Підтримуючи здоровий спосіб життя, поєднуючи аквааеробіку з правильним харчуванням, гарним сном, пішими прогулянками, можна отримати максимальний ефект – здоров’я, красу і відмінне самопочуття.