Питання:
Чи правда, що новомодна звичка пити апельсиновий фреш вранці може стати причиною виразки шлунка? Оля, 25 років
Відповідь:
Будь сік містить фруктові або овочеві кислоти в тій чи іншій концентрації. У апельсиновому фреші досить висока концентрація кислот. Систематичне вживання його натщесерце може стати причиною загострення виразкової хвороби шлунка або гастриту, але не причиною їх виникнення. Безпечніше вживати свіжовичавлені соки після цільнозерновий каші.
Питання:
Що потрібно робити, якщо поставлено діагноз «пелагра» (від ред. Гіповітаміноз при однотипному харчуванні)? Наталя, 46 років
Відповідь:
Пелагра – вітамінна недостатність, пов’язана з нестачею надходження в організм вітаміну В3 (РР) нікотинової кислоти) і незамінної амінокислоти – триптофану. Виникає в 3-х випадках: -при одноманітному харчуванні або різкому його обмеження; -При порушенні всмоктування поживних речовин в кишечнику, внаслідок його захворювання; -При отруєнні зіпсованими зернами кукурудзи. Лікування полягає у виправленні причин виникнення пелагри, а саме: полнценное, багате білком і вітамінами харчування, лікування захворювань кишечника, виведення токсинів з організму, відновлення пошкоджених отруєнням органів, Все це необхідно робити під наглядом лікаря.
Питання:
Більше 7 років хворію гастритом, але збудник недуги, незважаючи на численні курси антибіотиків, все одно є в організмі. Чи є нові методи лікування і чи можливо позбутися від нього повністю? Марина, 30 років
Відповідь:
До сих пір немає в світі медицини точної відповіді на питання, чи є Helicobaсter pilory збудником гастриту або він в нашому макроорганизме комменсал (тобто. Той, хто живе з господарем дружно, з взаємною допомогою і підтримкою). Вбивати і виводити з організму Helicobaсter потрібно тільки тоді, коли усунуті всі інші причини виникнення гастриту: -аліментарная (вживання в їжу важкою, дратівливою їжі) -псіхоемоціональная (стреси, нервове напруження, емоційне виснаження) -хімічна (вживання лікарських препаратів, що подразнюють слизову шлунка ; куріння; алкоголь; наявність закидання вмісту 12-ти палої кишки в шлунок; підвищена кислотність шлункового соку; шкідливі умови праці, в оточенні агресивних матеріалів).
Питання:
Періодично у мене в роті ненадовго з’являється кислий присмак. Що це? Світлана, 22 роки
Відповідь:
Кислий присмак у роті без інших симптомів: печія, гіркота, біль, порушення травлення, свідчить про картині хронічного запалення в ротовій порожнині або носоглотці. Перш за все необхідно відвідати стоматолога і ЛОРврача.
Питання:
Чи можуть бути пов’язані висипання на щоках з травленням? Катя, 28 років
Відповідь:
Шкіра є не тільки захисним органом в нашому організмі, але і органом виділення. Якщо в шлунково-кишковому тракті їжа перетравлюється не повністю або неправильно, в організмі накопичуються токсичні (отруйні) продукти обміну. Виділяються з організму ці шкідливі речовини усіма можливими шляхами – через кишечник, через нирки, через шкіру. Ось в цьому випадку і з’являються запалення шкіри, тобто висипання, так як це неприродний шлях токсинів. При гармонійній роботі шлунково-кишкового тракту токсини в організмі не утворюються зовсім.
Питання:
Варто мені перенервувати, як починає боліти шлунок. Чому? Олена, 35 років
Відповідь:
Найімовірніше у Вас є запалення слизової оболонки шлунка (гастрит, виразкова хвороба). Стрес або емоційне напруження призводить до спазмів судин, в тому числі що живлять оболонку шлунка. В здоровому органі такої спазм до деяких пір не супроводжується больовим синдромом. У Вас же слизова оболонка шлунка явно не здорова, тому біль виникає як сигнал: “Перевір мене і допоможи!” Для цього необхідно звернутися до гастроентеролога і пройти обстеження – фіброезофагогастродуоденоскопія, поки запалення не зайшла далеко.
Питання:
Я часто відчуваю гіркота в роті, відчуваю потяг до блювання та напади нудоти. Думаю, що у мене в організмі занадто багато жовчі, можливо, є проблеми з роботою печінки. Які жовчогінні засоби або процедури Ви радите для позбавлення в домашніх умовах від цих неприємних симптомів?
Відповідь:
Гіркота в роті – симптом, який свідчить про зворотне занедбаності вмісту 12-ти палої кишки в шлунок. Вміст шлунка має різко кислу середу, а 12-ти палої кишки – лужну. Домішки жовчі викликають гіркота в роті і запалення слизової оболонки шлунка, і, як наслідок, нудоту. Для лікування цих станів одними жовчогінними засобами не обійтися. Необхідно: 1-е і найголовніше – огляд лікаря. 2-е – дієта щадна (невеликі порції, приготовані на пару) 3-е – насіння льону по 100мл. відвару за 5хв. до прийому їжі протягом місяця. Найімовірніше, доктор Вам призначить препарати підсилюють роботу шлунково-кишкового тракту з правильним напрямком перистальтики.
Питання:
.В результаті неправильного харчування у мене вже кілька років великі проблеми з травною системою. Упускаючи подробиці, – я не їм нічого жирного, смаженого і важкого, мені погано (хоч і люблю) від гострого і соленого, консервованого і промислових солодощів; порушений механізм насичення і, якщо дозволяють обставини, можу «перекушувати» цілий день; на ніч їсти не можу, зате заливаюся величезною кількістю зеленого чаю. Основна моя проблема в тому, що періодично, не дивлячись на щадну обробку їжі, шлунок «стає колом», відмовляючись перетравлювати, ферментні препарати на основі панкреатину мені не підходять, живіт напухає і болить. Це напуханіе мене турбує найбільше! Допоможіть будь ласка
Відповідь:
Живіт, найімовірніше, не напухає, а здувається. Здуття часто супроводжується болем і є результатом бродіння в кишечнику неперетравлених вуглеводів. Все, що можна “перекусити” в основному і складається з вуглеводів. Повноцінне перетравлення їжі може бути тільки при ретельному пережовуванні їжі і при правильній роботі підшлункової залози. Саме слина і сік підшлункової залози містять амілазу – фермент, який розщеплює вуглеводи. При безладному харчуванні (більше 3-4 разів на день) порушується вироблення цих ферментів і їх активність. В результаті їжа “стає колом” – тобто лежить в шлунку і 12-ти палої кишки і не перетравлюється, а бродить. Щоб цю ситуацію змінити, перш за все, необхідно зрозуміти в чому головна причина такого стану. УЗД органів черевної порожнини та консультація лікаря допоможуть виявити цю причину і шляхи вирішення проблеми стануть зрозумілими.
Питання:
Як поступово навчитися не їсти після 18 годин?
Відповідь:
Необхідно змістити основні прийоми їжі на першу половину дня. На вечерю залишити тільки легкі страви (салати, кефір, каші) Так харчуватися одну неделю.Затем, щотижня, вечеря зміщувати на 30 хвилин раніше, поки не досягнете 18,00. Після 18,00 займіться чимось потрібним і цікавим. Через 1 місяць зникне згубна звичка їсти після 18,00. Здоровий, повноцінний сон і квітучий вигляд з ранку буде нагородою!
Питання:
У п’ятирічної дитини гучна “відрижка” під час їжі, особливо після солодкого і мучного. Практично перестали давати таку їжу, а овочі і фрукти він не дуже любить, як і м’ясо. Ще – не дуже приємний запах з рота, незалежно від чищення зубів, і особливо вранці. Відрижки раніше не було, хоча запах був. На що все це може вказувати і чим в такому випадку можна годувати? Дякуємо!
Відповідь:
Носоглотка, ротова порожнина, шлунок – це місця, де запалення може дати неприємний запах з рота навіть у дитини. У поєднанні з відрижкою такий сімптон, найімовірніше, свідчить про неправильну роботу шлунка. Точно може сказати тільки лікар після огляду дитини. Але вже зараз потрібно дати дитині щадне харчування: каші на воді, а для радості- з запеченими яскравими фруктами; овочевий суп, за яким пливе вітрильник з відвареного курячого філе; сирна запіканка з намальованим джемом зайчиком і т.д. (включите фантазію і терпіння)
Питання:
Чи потрібно при дисбактеріозі кишечника у дорослої приймати препарати, що містять бактерії? Або їжа може дати достатню кількість бактерій – які продукти тоді краще віддати перевагу?
Відповідь:
Якщо діагноз дисбактеріоз встановлений в результаті контрологіческого і бактеріологічного дослідження (посів калу), то препарати приймати необхідно. В їжі бактерії міститися не повинні. Вона може стати тільки живильним середовищем для їх росту і розмноження. В даному випадку, якщо у людини свої бактерії в кишечнику є, але вони слабкі або їх мало, допоможе клетчатка.Содержітся вона в овочах, фруктах, цільно-зернових кашах.
Питання:
Підлітковий вік давно позаду (мені 25), а висипання на обличчі ну ніяк не проходять. Догляд за обличчям – хороший і регулярний, крему класу люкс, декор.косметікой майже не користуюся. З гормонами вляд чи пов’язано, так як сипле незалежно від дня циклу, а також до, під час і після вагітності. Відвідування косметолого протягом декількох років проблему не вирішило. Харчуватися намагаюся правильно. Підозрюю, що справа в печінці або підшлунковій. Яке обстеження потрібно пройти, щоб виявити проблему? Які аналізи здати і де?
Відповідь:
Необхідно зробити УЗД органів черевної порожнини, аналіз крові загальний і біохімічний (ферменти печінки і підшлункової залози), загальний аналіз сечі. Після цього необхідна консультація гастроентеролога і дерматолога (причиною висипань може бути кліщ, або особлива форма алергії) Обстежитися можна в будь-якому лікувальному закладі, з яким Ви довіряєте.
Питання:
Дитині 4, 5 місяці, перші два тижні життя був самостійний стілець, після стілець тільки завдяки стимуляціям і клізм, як відновити самостійний стілець, і що могло послужити цій дисфункції, у нас підозра що цього послужив прийом «Симбітер»?
Відповідь:
Перш за все потрібно проаналізувати, чим харчується дитина. Якщо на грудному вигодовуванні – мама повинна дотримуватися таку дієту, щоб у неї не було проблем зі стільцем і травленням в цілому. Якщо дитина на штучному вигодовуванні, можливо необхідно поміняти суміш, можливо додати відвар трав, що стимулюють травлення. Немовля (до 1 року) повинен знаходитися під постійним наглядом педіатра. Всі ці питання необхідно вирішувати саме з ним. Важливо пам’ятати, що багато порушень в стані здоров’я дитини у віці до 1 року можуть стати смертельними.
Питання:
. У мене періодично, а це раз в два тижні з’являється рідкий стілець. Дуже часто сильне булькання, бурчання в животі і здуття, мені це дуже неприємно. Причому не залежно від того голодна я або поїла все одно дуже сильне урчаніе.Я робила ирригоскопию, все в нормі, але S-ая кишка подовжена, гаустрація у вигляді «труби» складки потовщені, більше я нічого не зрозуміла. Гастроентеролог коли прочитала, то вона сказала терміново зробити колоноскопію (на мою так називається) більше нічо що не призначила, але лікар кіт. проводить цю процедуру сказав що мені не потрібно її робити, вона тільки в крайніх випадках робиться, я і не стала. Я здавала аналіз на дисбактеріоз, але це було ще навесні. Що мені робити? Підкажіть будь ласка
Відповідь:
Растройство стільця 1 раз в 2 тижні не є значущим для здоров’я. Але це неприємно і для усунення проблеми необхідно: -З’ясувати, після прийому якої їжі виникає цей стан і виключити цей продукт з раціону; -Проаналізувати, з якими подіями в житті пов’язується растройство стільця. Дуже часто у відповідь на стрес або просто хвилювання починається “буря в животі”. Відповідно, необхідно уникати стресових ситуацій. – відзначити, чи не пов’язано це з певними днями менструального циклу, і, якщо так, то звернутися до гінеколога.
Питання:
Здравствуйте! Я решила попробовать низкокалорийную диету из проекта. Я вложилась в ежедневный набор калорий 1200. Но у меня получился ужин самый калорийный. Стоит ли перераспределить порции? Как лучше воспользоваться этой диетой, жду совет т.к. я решила серьезно похудеть.
Відповідь:
Вечеря повинна бути найлегшим для всіх людей, а вже для бажаючих схуднути, це обов’язкове условіе.Серьезно схуднути і не набирати вагу в подальшому можна тільки змінивши свій спосіб життя. Почати можна з дієти. Потім, при отриманні бажаного результату, продовжувати харчуватися раціонально: 3-4 рази на день, невеликими (до 200гр.) Порціями, не змішувати білкову та вуглеводну їжу в один прийом, не їсти після 18-00, пити достатньо води (1-1 , 5 літра) в 1-ій половині дня, привести у відповідність кількість сьеденних калорій з руховою активністю..
Питання:
Я не їм м’яса 8 місяців, але їм рибу, молочні продукти, яйця. А останній місяць у мене з’явилися тріщини в куточках рота. Що б я не робила вони не заживають. Чи можливо це від того, що я не їм м’ясні продукти? Дякуємо.
Відповідь:
Малоймовірно, щоб відсутність м’яса призвело до таких симптомів. Ви, вживаючи рибу, кисломолочні продукти, яйця, отримуєте весь набір незамінних амінокислот. Можливо, недостатньо вітамінів гр.В. Тріщини в куточках рота – симптом або вітаміноза гр.У або А і Е. Спробуйте збагатити їжу чорним хлібом і з висівками, помаранчевими фруктами і овочами з додаванням якісного нерафінованої олії (гарбуз, морква, броколі, помідори), їжте гречану кашу кожен день . Якщо це не допоможе, можна попити вітаміни аевит, всю групу В, але цей крок краще спочатку обговорити з лікуючим лікарем.
Питання:
Чи може неприємний запах з рота вказувати на захворювання шлунково-кишкового тракту, і якщо так, то на які (за умови що зуби здорові)?
Відповідь:
Неприємний запах з рота або від шкіри, від слизових оболонок виникає в результаті життєдіяльності бактерій, як правило, гнильних. У разі “з рота” – джерелом запаху може бути запальний процес в шлунку, носоглотці, ротовій порожнині. Якщо зуби здорові, необхідно обстежити носоглотку у ЛОРврача і шлунково-кишкового тракту у гастроентеролога.
Неприємний запах з рота може виникати при запаленні слизової оболонки шлунка (гастрит). При цьому їжа в шлунку не перетравлюється а гниє, протухає.
Питання:
Чи буває «хронічний» апендицит – і обов’язково його вирізати?
Відповідь:
Хронічне запалення червоподібного відростка сліпої кишки (апендикса) буває, як і хронічне запалення будь-яких інших ділянок кишечника. Воно вимагає спостереження лікаря і лікування дієтою, режимом, можливо, ліками. Хірургічне втручання необхідне в разі гострого запалення апендикса. Це рішення приймає лікар в кожному конкретному випадку. Мудрий доктор завжди пам’ятає, що «ЗАЙВИХ ОРГАНІВ В ОРГАНІЗМІ ЛЮДИНИ – НЕМАЄ».
Питання:
Я вагітна і дуже мучуся печією (6 місяць). Як можна безпечно зняти «пекучі» напади? А то буквально неможливо нічого з’їсти. Чи є обмеження по харчуванню?
Відповідь:
Наявність печії – ознака гастриту, як правило, з підвищеною секреторною функцією (кислотністю) і закидання вмісту шлунку назад в стравохід. Вагітність – фактор, що збільшують цей процес.
Зростаючий в матці плід, підтискає догори шлунок, посилюючи зворотний закид кислого вмісту шлунку в стравохід. Звідси часті печії. З огляду на наявність двох перерахованих вище факторів, такій жінці необхідно дуже скрупульозно дотримуватися таких умов:
– їжу приймати невеликими порціями – після прийому їжі не лягати і не сидіти, а гуляти 30 хвилин. – виключити з раціону жирну, смажене, солоне, кисле, гостре, копченості, чай міцний, кава, газовані напої – їжа повинна бути приготовлена щадить – відварна або на пару.
Якщо ці заходи не допоможуть, доктор призначить трави або препарати, що знижують шлункову секрецію.
Питання:
Яка втрата ваги дійсно фізіологічна і безпечна? Багато дієти обіцяють до 5 кілограм за тиждень, деякі мої дуже повні знайомі скидали і більше. Чи правда, що якщо скинути відразу багато, то вага швидко і повернеться?
Відповідь:
Фізіологічним є зниження (краще нормалізація) ваги на тлі дотримання принципів раціонального харчування. Всі дієти в тій чи іншій мірі – насильство над організмом, а він не терпить ніякого насильства і мстить поверненням ваги. Але якщо дієта тільки пусковий механізм і далі йде повноцінне харчування з деякими обмеженнями калорійності, кількості з’їденого, часу прийому їжі, і це стає способом життя, то втрата навіть 5 – 7 кг. за тиждень буде безпечною і фізіологічною. Перш ніж приступати до будь-якої дієти, необхідно порадитися з лікарем.
Питання:
Чи можна чимось замінити призначену процедуру фиброгастроскопии при резях в шлунку? Дуже її боюся, проходила всього один раз і спогади залишилися не найприємніші.
Відповідь:
Найточнішим обстеженням слизової оболонки шлунка, стравоходу і 12-ти палої кишки є фіброезофагогастродуоденоскопія. Повноцінно її замінити не можна. Непрямі дані про наявність захворювання перерахованих вище органів може рентгенографія з використанням контрастної речовини. Пацієнт випиває розчин сульфату барію і доктор дивиться через рентген-апарат як ця речовина переміщається по шлунково-кишковому тракту. Якщо Ваш стан вимагає екстреного обстеження і лікування, то краще потерпіти і зробити ФЕГДС.
Питання:
Я звикла запивати кожен прийом їжі компотом, чаєм або кавою, або навіть просто водою, невеликими ковтками під час їжі. Рідше – відразу після їжі. Але недавно прочитала, що краще так не робити. Підкажіть, будь ласка, наскільки шкідлива ця звичка і чому?
Відповідь:
Це, дійсно, шкідлива звичка. У момент, коли людина подумала про необхідність поїсти, з головного мозку пішов сигнал на вироблення травних соків. Коли ми бачимо їжу, чуємо її запах, травних ферментів вироблено вже достатньо щоб починати її перетравлювати. Слина, шлунковий сік, жовч, сік підшлункової залози, кишкові соки – все це дорогоцінні рідини, які виробляються в тій концентрації і в тій кількості, які необхідні щоб переварити потрапила в організм їжу. Якщо пити під час їжі або відразу після їжі рідина, знижується концентрація травних соків. В результаті їжа залишиться неперетравленої, а сили, витрачені організмом на вироблення ферментів, пропадуть даремно. Отже, шкода подвійний.
Питання:
Я вегетаріанка вже 3 роки. Ніяких проблем зі здоров’ям не було. Але ось за останні півроку у мене стали з’являтися на обличчі гнійні прищики. Це ніяк не пов’язано з моїм способом життя? Може бути, потрібно якось змінити систему харчування?
Відповідь:
На жаль, для повної відповіді недостатньо інформації. Необхідно знати Ваш вік, історію цих висипань (коли з’явилися, у зв’язку з чим, як трансформуються за часом) Орієнтовно ці висипання можуть бути наслідком вегетаріанства, тому що відсутність в раціоні білка тваринного походження може призвести до гормональної недостатності, і, як наслідок, до гнійних висипань на шкірі обличчя.
Питання:
У мене ерозивний гастрит зі зниженою кислотністю. Чи може це бути причиною неприємного запаху з рота? Як мені впоратися з цією проблемою?
Відповідь:
Запалення слизової оболонки шлунка, особливо зі зниженням кислотоутворюючої функції, призводить до надмірного росту хвороботворних бактерій. В результаті їх життєдіяльності виникають гнильні процеси з утворенням газів. Вони-то і мають неприємний запах. Для запобігання гниття їжу необхідно приймати невеликими порціями 3-4 рази на день. Їжа повинна містити достатню кількість овочів (не менше 1/3 порції), серед яких повинні бути і кислі (помідори, лимон)
Питання:
Зараз на ринку з’явилося безліч зелених чаїв. А як дізнатися, який з них найкорисніший? Може бути, є якісь відмінні ознаки
Відповідь:
Всі зелені чаї (втім як і чорні і білі) мають свої позитивні і негативні сторони. Всі вони містять антиоксиданти, танін, мікроелементи, приємні на смак, бадьорять, втамовують спрагу і це добре. Зелений і білий ще й в моді. Але, на жаль, все чаї містять кофеїн, який призводить до спазмів судин. Тому вживання чаю має бути в розумних дозах – 1-2чашкі в день. Від такого пиття чаю буде тільки користь. Відмітною ознакою хорошого чаю є такі показники: великі листи рівного кольору, приємного чайного запаху, свіжі, без ароматичних добавок.
Питання:
Іноді, після прийому їжі, у мене на обличчі (навколо очей і на лобі) з’являються маленькі червоні крапочки. Що це може бути?
Відповідь:
Найімовірніше, це алергічна реакція на якийсь продукт. Для з’ясування необхідно звернутися до алерголога. Поки ж Ви не потрапили до лікаря, поспостерігайте за складом сьеденного і реакцією шкіри. Для цього добре б було завести харчовий щоденник і записувати після кожного прийому їжі що Ви їли і яка була реакція шкіри. Так можна буде визначити на який саме продукт у Вас алергія і виключити його з раціону.
Питання:
Нещодавно дізналася, що у моєї мами опущення шлунка і нирок. Що це таке? Чому виникло? Як їй тепер харчуватися?
Відповідь:
Причини опущення внутрішніх органів бувають різні: – в результаті важкого фізичного навантаження. – в результаті хронічних запалень. – внаслідок швидкої втрати маси тіла. – з віком. – після вагітності і пологів.
В силу вище перерахованих випадків можуть ослабнути зв’язки, що підтримують орган, і рівень “стояння” органу в черевній порожнині або малому тазі змінюється. Це призводить до погіршення його кровопостачання і, як наслідок, погіршення його роботи (при опущенні більш 2степені) Органи в такому стані вимагають щадного до себе ставлення. Якщо мова йде про шлунок – необхідно харчуватися 3-4 рази на день маленькими порціями, не вживати “важку” їжу (жирне, смажене, копченості, консерви. Нирки не навантажувати солоним, обмежити білкову їжу (м’ясо, гриби, бобові), не пити рідина ввечері і на ніч.
Питання:
У літню пору сучасні технології дають можливість заморожувати продукти на зиму. Підкажіть, наскільки повноцінна така “вітамінізація” взимку, доживають Чи зберігаються корисні речовини і вітаміни через кілька місяців до моменту вживання в їжу?
Відповідь:
Овочі, фрукти і ягоди, вирощені в екологічно чистих умовах і зібрані в період їх дозрівання містять максимальну кількість вітамінів, мікроелементів, ферментів (речовини сприяють перетравлення їх же в шлунково-кишковому тракті), біологічно активних речовин. При швидкому заморожуванні і правильному зберіганні (не допускати розморожування) до зими в овочах, фруктах і ягодах зберігається 40-60% перерахованих вище корисних речовин. Це найвищий показник збереження корисних речовин в порівнянні з іншими методами.
Питання:
Чи справді вона така корисна оливкова олія, як це прийнято вважати? У чому його незамінність або інші масла не менш корисні?
Відповідь:
Оливкова олія знаходиться на першому місці серед інших нерафінованих рослинних масел, так як містить речовину олеокантал – потужний антиоксидант, має виражену протипухлинну дію, мембраностабілізуючу дію, найсильнішим жовчогінним засобом. Поряд з іншими нерафінованими рослинними оліями, оливкова олія сприяє всмоктуванню жиророзчинних вітамінів, знижує рівень холестерину в крові, сприяє виведенню токсичних відходів з організму, бере участь в синтезі гармонов в організмі, при місцевому застосуванні живить і зволожує шкіру, зміцнює волоси.Важним є вживання оливкової олії з овощама або кашами.
Питання:
Підкажіть, будь ласка, жінці з ізбиткомвеса більше 30 кги зниженою функцією щитовидної залози, краще почати схуднення з суворої дієти, щоб «запустити» процес, або ж краще робити більш повільні кроки – почати з харчування з певним поєднанням продуктів, наприклад, роздільного?
Відповідь:
Принципи роздільного харчування необхідно дотримуватися всем.Уменьшеніе порцій до розміру долоні і повна відсутність їжі після 18,00 – це обов’язкова умова для всіх, хто піклується про своє здоров’я і зовнішній вигляд. Людині, у якого є проблеми зі станом щитовидної залози, перш за все, необхідно відкоригувати рівень гормонів. Без цього ніякі обмеження не дадуть результату.
Питання:
Реклама рекомендує пити ферментні препарати у випадках будь-якого переїдання. В яких випадках їх прийом дійсно виправданий? Чи є різниця, які віддати перевагу і як саме їх приймати, до їжі або «заїдаючи» їжу?
Відповідь:
Ферментні препарати, в поданні загальноприйнятому, це ферменти підшлункової залози (Мезин, фестал, панкреатин, креон). Прийом цих лікарських засобів звільняє підшлункову залозу від роботи. Призначають їх в моменти, коли вона слабка або хвора, щоб допомогти залозі відновитися. Як і всі лікарські препарати, ферменти можуть вживатися тільки за призначенням лікаря. Інші варіанти їх прийому завдають серйозної шкоди організму.
Питання:
Скільки потрібно з’їдати в день фруктів і овочів, щоб це було корисно. І як потрібно правильно складати меню з урахуванням цього.
Відповідь:
Овочі в раціоні, в сезон їх дозрівання, повинні бути рясно, але в різноманітному приготуванні. Салати з сирих овочів, заправлених рослинним маслом – 2-3р в день (невелика жменя); тушковані овочі у вигляді рагу – 1р в день (200мл); овочевий суп або пісний борщ 1р в день (200мл). Фрукти обов’язково 2р в день через 30 хв після основного прийому їжі (до 0.5кг протягом дня). Всі ці рекомендації стосуються дорослого здорової людини.
Питання:
У мене ерозивний гастрит, який дає про себе знати варто мені понервувати. Як харчуватися під час загострення?
Відповідь:
Під час загострення гастриту і ще протягом місяця після закінчення больового синдрому необхідно дотримуватися суворої дієти. Їжа повинна бути приготовлена на пару або відварна. Категорично забороняється вживати гостре, солоне, копченості, жирне, екстрактивні речовини (бульйони, шоколад, кава, чай), продукти в сирому вигляді. Їжа повинна бути помірно тепла, дрібнодисперсного консистенції (перетерта), містити слизовий компонент – це каші на воді “розмазня”, супи овочеві, м’ясо і риба білих сортів у вигляді парових тефтелей; фрукти некислі зварені або запечені. Обов’язковою є вживання відвару насіння льону або відвару вівса 3-4р на день протягом усього періоду. Їжу вживати 4-5р в день маленькими порціями. На ніч – ванна з заспокійливим збором. Перш ніж приступати до такого режиму, обов’язково порадьтеся з лікарем.
Питання:
Якщо під час розвантажувальних днів (на абрикосах, нектарини, персики і зеленому чаї з медом) дуже сильно хочеться їсти, слабкість і навіть трохи болить голова – нормально це?
Відповідь:
Такі симптоми можливі, якщо розвантажувальний день збігається з місячним циклом у жінок або з підвищеним емоційним, інтелектуальної, фізичної навантаженнями. Тому, щоб уникнути неприємних відчуттів в розвантажувальний день, його необхідно проводити у вихідний. Якщо слабкість все ж виникла, можна з’їсти 1/8 – 1/16 плитки чорного шоколаду і ці явища пройдуть.
Питання:
Наскільки цінними для харчування гриби? Засвоюється з них білок і інші корисні речовини. Як взагалі правильно їх вживати?
Відповідь:
Гриби багаті білком і мікроелементами. В умовах вегетаріанства гриби дійсно цінне джерело білка. У той же час це і небезпечні продукти. Щоб повноцінно переварити гриби необхідно максимальне напруження всіх травних залоз: шлунка, підшлункової залози, печінки. Тому гриби не можна давати дітям, вагітним, матерям, що годують, людям похилого віку та людям з проблемами ЖКТ.Все інші категорії людей можуть вживати сезонні гриби в невеликих кількостях (до 100гр. В готовому вигляді), не частіше 1раз в тиждень. Гриби повинні бути ретельно відібрані, промиті і добре проварені. Потім їх можна додавати в інші страви або вживати в чистому вигляді.
Питання:
У нашій родині улюблені ласощі на десерт – диня або кавун. І ось недавно я почула, що ці продукти не можна ні з чим змішувати. А чому?
Відповідь:
Кавун і диня (диня особливо) містять велику кількість глюкози і фруктози. Їх не можна вживати відразу після білкової їжі. Так як ці продукти перетравлюються в різних відділах шлунково-кишкового тракту і для їх перетравлення необхідно різний час. Ще дуже важливо: білкова їжа перетравлюється в кислому середовищі, а вуглеводи в лужному. В силу цих причин, для повноцінного травлення, кавуни і дині (так само як і інші солодкі фрукти) не можна вживати відразу після їжі, але можна через годину. > 3. Як правильно пити воду? За 10 хвилин до прийому їжі, запивати її їжу> або пити після їжі? Воду пити необхідно протягом дня. Але це не повинно бути пов’язане з прийомами їжі. За півгодини до їжі або через 30хв. після – такий режим втамування спраги важливий для того, щоб не знижувати концентрацію ферментів, які виділяються в порожнину травної трубки для перетравлення їжі.
Питання:
Які солодощі, коли і скільки можна їсти, щоб не нашкодити здоров’ю й фігурі.
Відповідь:
Найбільш корисними з солодощів є фрукти і сухофрукти. І далі по зменшенню корисних властивостей: фруктові желе, зефір, пастила, халва, чорний шоколад, все цукерки, морозиво. Солодощі можна їсти між прийомами їжі, в невеликому обсязі. Для кожної солодощі своя доза (фрукти-100гр, сухофрукти 30гр., Желе, зефір, халва – 50гр. Чорний шоколад – 10-25гр.) Їсти їх слід в першій половині дня і краще не кожен день.
Питання:
Що ви думаєте про БАДи. Наскільки вони корисні / шкідливі для здоров’я?
Відповідь:
Біологічно активні добавки – це ціла армія коштів, серед яких є дуже корисні і дуже шкідливі. В силу існуючих в нашій країні законів, деякі лікарські трави називають БАДами. Це не змінює їх цілющі властивості. І зовсім інша справа, коли вам пропонують якісь капсули, до складу яких входять якісь екзотичні рослини і частини тварин, і обіцяють вилікувати від усіх хвороб та ще й схуднути швидко – варто задуматися. Як правило, такі БАДи небезпечні для здоров’я, а часом і для життя.
Питання:
Привіт, Лариса Дмитрівна, підкажіть будь ласка. Мені зараз 23 года.С дитинства, а точніше з підліткового віку у мене вегето-сосуд.дістонія, падаю в обморок (не часто, десь раз на пів року). І ось з Нового 2009 року, вирішила для себе остаточно відмовитися від м’яса (крім риби) і хліба. Я була повненький, і після цього, не різко, стала худнути. Тепер у мене нормальна вага. Все добре, АЛЕ, ці запаморочення тепер переслідують мене кожен день. Лікарі прописують всякі таблетки, але не помогает.Может чи від того, що я перестала вживати м’ясо, погіршиться здоров’я? Заздалегідь вдячна
Відповідь:
Від м’яса відмовлятися не слід, тому що Ви ще дуже молоді і, я думаю, у Вас попереду ще вагітності і годування груддю. До того ж, вживання пісного м’яса не призводить до збільшення ваги, а якраз навпаки – на перетравлення білків витрачається велика кількість енергії. Погіршення самопочуття може бути пов’язано з втратою ваги. Справа в тому, що вегетосудинна дистонія – це стан, коли кровоносні судини не можуть вчасно відреагувати на мінливі умови (зміна погоди, стреси, втома, голод, задушливе приміщення, зміна ваги і т.д.) У цей час людина відчуває запаморочення (до непритомності), жар або спеку, «бурчання» в кишечнику, блідість або почервоніння шкірних покривів, серцебиття прискорене, пітливість і т.д. Таблетки ці стани не приберуть. Реальна допомога – це тренування судин і вегетативної нервової системи.
Питання:
Добрий вечір, Лариса Дмитрівна! Моєму онукові 1.5 місяці. Здали аналіз калу на дисбактеріоз. Виявлена паличка Klebsiella pneumoniae. Лактозонегативні кишкова паличка норма 5%, у нас 60% і в умовно-патогенних ентеробактерій норма 10 в 4 ступеня, у нас 10 в 8 степені.Все інше в нормі. Підкажіть чим небезпечна ця паличка і до кого нам далі звернутися.
Відповідь:
Небезпек багато. У дитини рясно росте умовно патогенна флора. Але флора умовно патогенна тільки якщо дитина здорова. Ваш онук хворий бактеріозом. Тому обов’язково і терміново необхідно звернутися до дитячого лікаря, який спостерігає дитину або почне спостерігати з цього часу і до 15-16 років. Дисбактеріоз в такому віці може порушити роботу шлунково-кишкового тракту на все життя і дитина не зможе придбати міцний імунітет. До 1 року діти користуються імунними тільцями перейшли до них від мами, а далі потрібно розраховувати на власні. Фортеця імунітету безпосередньо залежить від здоров’я мікрофлори. Умовно-патогенна флора неминуче надалі викличе запалення в кишечнику і буде виснажувати переданий мамою імунітет.
Питання:
Привіт, 2 роки тому було загострення гастриту. Почалося загострення з жахливого здуття живота, тривало кожен день після обіду. На період лікування це явище припинилося. При поверненні до нормального харчування здуття регулярне, хоча. харчуюся я дуже добре, в тому плані, що ні смаженого ні копченого я не їм. Вживаю кисломолочні продукти, фрукти, овочі. Але здуття або кожен день або через день саме з’являється після обіду до вечора іноді доходить до дуже болючих відчуттів. Від прийнятої їжі це не залежить. можу два дна в обід є одне і те ж, але в один день буде здуття, в іншій – ні. Лікарі розводять руками і рекомендують попити Біфідокомплекс (скільки їх не пила стан не поліпшується). Два роки мучуся такою проблемою. Підкажіть, що це може бути? Дякуємо.
Відповідь:
Найімовірніше у Вас відсутній або недостатньо виробляється ферментів для перетравлення певного виду вуглеводів (лактози, фруктози, глюкози, сахарози, і т.д.). Щоб визначити якого роду у Вас ферментопатия, необхідно зробити аналізи на переносимість вуглеводів. Можна також почати з ведення харчового щоденника, куди вносити записи про те, що Ви з’їли і яка реакція кишечника. Таким чином можна обчислити не піддається переварюванню вуглевод і виключити його з раціону.
Питання:
Склала для себе дієту, при якій харчуюся по годинах, до 18? 00 (після – тільки зелений чай) по 250 гр. порція і з таким набором продуктів: ранок: сир з фруктами, полуденок: каша з овочами, обід: риба або курка з овочами, вечеря: фрукти (крім бананів). ніяких перекусів, дотримуюся питний режим (п’ю за 15 хв до їди і через 2 години після, близько 1, 5? 2 л в день). Скажіть, чи є якісь огрешностей в такій системі харчування?
Відповідь:
Все дуже добре в Вашому раціоні. Слід тільки перенести прийом чаю на першу половину дня.
Питання:
Як ви ставитеся до електронної біофункціональної органометрії і лікуванням лікарськими препаратами фірми Santegra (для очищення і знищення паразитів)?
Відповідь:
Техніка, навіть найточніша і дорога, – це тільки інструмент, що допомагає лікареві (мислячому) приймати рішення. Тому сліпо вірити даним електронних обстежень, і, тим більше, приймати ліки, прописані апаратом, я б не стала. Тільки доктор, який врахував всі Ваші особливості, здатний призначити Вам адекватне лікування.
Питання:
Добридень! Я робила печінкові проби, в них холестерин 9, 9 (при нормі до 5) ммольл, В-ліпопротеїди -10, 9 (при нормі до 5, 5) г / л.Остальние показники в норме.Мне 44 роки, вага 60 кг прирості 165 смЧто означає таке відхилення? і яким чином виправити ці показники?
Відповідь:
Гіперхолестеринемія – називається Ваш стан. Це небезпечно, так як весь зайвий холестерин здатний відкладатися на стінках кровоносних судин. Це порушує повноцінне харчування і роботу органів, тобто викликає атеросклероз в першу чергу судин головного мозку і серця. Щоб цього уникнути, необхідно виключити з раціону, що містить холестерин продукти: свиняче м’ясо, вершкове масло, яйця, ікру риб, все жирне і смажене. Вживати більше овочів, каші, нерафінована олія.
Питання:
Необхідно «схуднути» :) Добрий день! У мене вага 65 кг, при зрості 170 і віці 25 років. (Все життя була щільною, з 11 класу випускалася з вагою 89 кг) Шляхом численних дієт і самокатувань дійшла до цієї цифри, але хочеться ваги мінімум в 60 кг (і це об’єктивно і адекватно зовнішнім виглядом). Я зараз сиджу на суворій дієті більше 2 місяців (були і зриви)., Але я хочу займатися спортом, а на цій дієті у мене на спорт просто не вистачає сил !!! Отже, дієта: вранці 200 гр овочів, 50 гр. білка, день: 200 гр овочів і 150 гр. білка, вечір – 200 гр фруктів. після 18? 00 не їсти. рідини випиваю 1, 5 л, прийоми їжі доповнюю клітковиною, вітамінами. Що можна змінити щоб продовжувати худнути, але щоб були сили на спорт? (Я займаюся на орбітрек). і, чесно кажучи, мені не вистачає фруктів …: (Може, я сама себе накручую? І ще: як і у будь-якого нормальнго людини, у мене бувають походи в гості, до друзів і так далі і тому, буває, хочеться випити сухого червоного вина (я його дуже люблю, але рідко собі дозволяю) оскільки моя дієта забороняє будь-який алкоголь, а я все-таки не ідеальна, то, коли випиваю вина мене терзає совість весь день, і я відчуваю моральний дискомфорт. Як вчинити? невже вино дійсно є табу?
Відповідь:
У Вас прекрасні досягнення. Ви схудли і зараз добре переносите обмеження. Людина високоразвіт той, хто здатний відмовляти собі в задоволеннях, в тому числі і харчових. Але тримати себе в жорстоких рамках вічно не можна. Просто необхідно іноді дозволяти собі маленькі радості. Якщо Вам дуже хочеться, випийте келих хорошого сухого вина з фруктами. Отримайте від цього задоволення ще й тому, що 200мл. сухого вина, не частіше 1 разу на тиждень прискорює обмін речовин, тобто сприяє зниженню ваги. Ви абсолютно правильно харчуєтеся і фруктів у Вас в раціоні достатньо. Чого не вистачає, так це похвали самої себе за завзятість, і гордості за досягнуті результати.
Питання:
Як ви ставитеся до вегетаріанства (неповного, тобто коли виключається тільки м’ясо і риба)?
Відповідь:
Вегетаріанство – позитивний образ життя. Ставлюся, як лікар, до нього добре, якщо Ви дорослий (старше 30 років), здорова людина. Для дітей, вагітних, кормлять, хворих людей цей спосіб життя не підходить. Їм необхідно повноцінне харчування.
Питання:
Вітаю! У мене весь час тяжкість в шлунку, рідко, але буває нудота після їжі, присмак кислого після того як з’їм щось солодке або вип’ю що небудь солодке іноді і після інших продуктів, вранці весь час присмак гіркоти у роті. Які мені можна попити трав’яні збори, щоб обійтися без ліків, і що прибрати з раціону свого харчування?
Відповідь:
Перш ніж приймати будь-що, навіть лікарські трави, необхідно обстеження. В першу чергу – УЗД органів черевної порожнини, загальний і біохімічний аналіз крові і фіброезофагогастродуоденоскопія. Після отримання результатів стане зрозуміло, що робити. Необгрунтоване лікування може призвести до необратімиі наслідків, так само як і відкладання оследованія.
Питання:
Здраствуйте! Дуже багато чула, що позбудеться від зайвої ваги можна виключивши певні продукти, які твій організм просто не сприймає, чи так це? хто займається визначенням цих продуктів? чи займаєтеся Ви складанням особистих дієт?
Відповідь:
Виключення з раціону продуктів, які погано переносяться організмом приносить хороші плоди. Дійсно знижується вага, поліпшується здоров’я. Але це не єдине, що необхідно. Для того щоб вага і здоров’я відповідали віку і були гармонійні, необхідно переглянути спосіб життя в цілому. Робити це необхідно разом з доктором, який Вас спостерігає.
Питання:
Здравствуйте, меня зовут Ольга. Турбує шлунок, не можу ходити в туалет і часті запори. Зараз пішла робити гідроколонотерапія через те, що постійні висипання на обличчі, які не проходять вже 6 рік і болять. Лежала в лікарні навесні, поставили діагноз: хронічний атрофічний гастрит, ерозії антрального відділу. Зараз мені гастроентеролог прописала ліки: денол, квамател, Лактувіт, Лактив радіофарм. У мене питання: чи пов’язані мої висипання з гастритом, чи пройдуть вони, як правильно лікувати? Дуже чекаю відповіді, після гідроколонтерапії висипань менше, але все одно з’являються і болять. Всі інші аналізи: печінки, узі нирок, яєчників і т.д все показники в нормі. Чекаю на відповідь :)
Відповідь:
У Вас, на жаль, не тільки гастрит. З описаних симптомів можна зробити висновок, що у Вас досить запущений гастрит, хронічний холецистит, хронічний коліт. Це ВЕГО лише припущення, які потрібно або підтвердити і лікувати, або зняти і шукати іншу причину Ваших нездужань (висипання на шкірі можуть бути як результатом проблем шлунково-кишкового тракту, так і самостійним захворюванням) Для цього необхідно зробити, фіброколоноскопії, посів калу на дисбактеріоз, отримати консультацію дерматолога і ендокринолога. Далі лікар призначить комплексне лікування.
який включає в себе