Будьте з нами:

Ознаки ослабленого імунітету у дорослої людини

Імунітет – це складний механізм, який допомагає нам протистояти інфекціям : вірусним, бактерійним. Імунна система – це комплекс взаємозв’язаних органів, тканин і клітин, які захищають нас від усього стороннього і невідомого, підтримуючи життєздатність у будь-яких ситуаціях.

На стан здоров’я роблять вплив безліч чинників : екологічна обстановка, живлення, якість і тривалість сну, наявність або відсутність фізичних навантажень, шкідливі звички, психоемоційна обстановка в сім’ї і в колективі. Організм постійно знаходиться під прицілом шкідливих мікроорганізмів, але ми не помічаємо їх нападу, поки імунна система справляється зі своїми завданнями. Якщо навантаження занадто велике, захист не справляється і з’являються порушення, що ведуть до захворювань.

Симптоми слабкого імунітету

Розпізнати ослаблену імунітету у дорослої людини досить легко. До основних симптомів можна віднести:

  • постійну втому. Після нічного сну ви не відчуваєте себе бадьорим, насилу тримаєтеся до вихідних, не почуваєте себе таким, що відпочив після відпустки;
  • часті хвороби. Простудні захворювання регулярно з’являються впродовж року, турбують захворювання порожнини рота, стоматит;
  • запальні процеси, які довго не піддаються лікуванню. Фурункули, ранки, що довго не гояться;
  • загострення захворювань органів дихання і травлення;
  • порушення сну : сонливість, безсоння.

Окрім хвороб, про ослаблений імунітет можуть свідчити і такі симптоми, як: підвищена сухість шкіри, реакція на магнітні бурі, відсутність апетиту, приливи жару і болю в суглобах, трудності з концентрацією уваги, ломота в м’язах. Це означає, що усі ресурси тіла дорослої людини забираються для реалізації захисних функцій, і сил на підтримку нормального стану не залишається.

Якщо ви виявили хоч би дві ознаки порушення природного захисту, рекомендуємо негайно звернутися до лікаря. Так можна буде вжити заходи своєчасно і не допустити серйозних негативних наслідків. Дратівливість, поганий настрій, апатія, депресія – поведінкові ознаки. Візуально людина також виглядає погано: спостерігається ламкість нігтів, сухість волосся, з’являються круги під очима.

Причини послаблення імунітету

Існує безліч причин послаблення імунної системи і зниження захисту від зовнішньої дії. До них відносяться:

  • стресові ситуації: надмірні фізичні і психологічні навантаження, зміна часових поясів, часті переїзди, конфлікти в сім’ї і на роботі;
  • особливості способу життя : паління, часте вживання алкогольних напоїв;
  • несприятлива екологічна обстановка: негативна дія промисловості, компоненти неприродного походження в продуктах;
  • наявність захворювань, отруєння, переохолодження;
  • надмірне вживання лікарських засобів;
  • неправильне або недостатнє харчування: жирна їжа або жорсткі дієти, недолік фруктів і овочів, зловживання одноманітною їжею;
  • порушення режиму сну(менше 8 годин на добу);
  • відсутність достатнього відпочинку, перевтома;
  • недостатня фізична активність, сидячий спосіб життя.

Окрім загального зниження імунітету, може відзначатися зниження активності місцевого – в конкретному органі. Відновлення захисних функцій нашого тіла також грає значну роль в лікуванні синдрому хронічної втоми. Заходи, спрямовані на імуномодуляцію, аналогічні напрямам лікування цієї недуги. Так, необхідно відновити баланс нервової системи, поліпшити якість сну і стабілізувати режим харчування, поліпшити циркуляцію крові.

Методи підвищення імунітету у дорослого

Ослаблений організм потребує відпочинку і відновлення, збалансованого харчування, фізичної активності, усунення стресів і ведення здорового способу життя його володарем.

Щоб повноцінно відпочити, необхідно узяти відпустку, дозволити собі полежати декілька днів в ліжку, повноцінно виспатися. Усе це допоможе повернути сили і енергію. Необхідно дотримуватися режиму і тривалості сну – мінімально 8 годин на добу. Чітко певний режим сну допоможе організму синхронізувати свою роботу. Стабілізується настрій, апетит, обмін речовин, відновлюється природний захист від хвороб.

Збалансований підхід до їжі включає овочі, фрукти, морепродукти, кисломолочну продукцію. Рекомендується на період відновлення виключити з меню важкі, жирні блюда. Дотримання режиму важливе: не рекомендується їсти після 19: 00, тому що їжа, що поступила в цей час, не перетравлюватиметься до ранку, а це – середовище для розвитку мікробів. Слід уникати переїдання, оскільки воно веде до збоїв в роботі шлунково-кишкового тракту.

Щоб зміцнити здоров’я, слід додати у свій життєвий ритм зайняття спортом, навіть нетривалі. Підійде біг, оздоровча ходьба, йога. В якості відмінної профілактики захворювань – гартування. Також буде корисний контрастний душ: чергування низької і високої температур корисно для організму в цілому, прискорює обмінні процеси, позитивно впливає на серцево-судинну систему і сприяє тонусу шкіри. Щоб відновити захист нашого тіла, треба в першу чергу прибрати усе зайве: зайві навантаження, шкідливі звички, негативні чинники психоемоційного характеру. Наступний крок – імуностимуляція: мінерали, вітаміни і життєво необхідні амінокислоти. Прибравши інтоксикацію і хронічні інфекції, можна зміцнити здоров’я.

Імунітет – саморегульована система, і не завжди вимагає імуностимуляції. У нашій клініці “Лад” ви зможете отримати професійну допомогу без медикаментозного втручання. Це означає, що ми допоможемо повернути енергію, здоров’я і відновити організм, виключивши негативні наслідки прийому лікарських засобів. Ми підходимо до питання відновлення здоров’я комплексно: організовуємо діагностику, розробляємо індивідуальну програму лікування, живлення. Наше лікування грунтоване на повністю безпечних методах: без лікарських засобів, екзотичних методик і опори на “таємні сили”.

Для зручності клієнтів ми пропонуємо два види розміщення : на Дніпрі в Києві або в с. Капитановка Києво-святошинського р-ну. За детальнішою інформацією звертайтеся по вказаному номеру телефону, ми приймаємо дзвінки з 9: 00 до 21: 00.

Comments are closed.

Вернуться в рубрику .
Задайте питання - вам дадуть відповідь!
Написати на сторінці: